Sierra'nin Ailesi Istanbul'da

Ali Cinar -2 Subat 2013 - Türkiye’ye 8 ocakta giriş yapan ve en son kendisinden 21 ocakta haber alınan ve sonra olu olarak bulunan  ABD vatandaşı Sarai Sierra gundemden dusmuyor.  Amerikalı Sarai Sierra’nın eşi Steven Sierra ve kardeşi David, Sierra’yı bulmak için İstanbuldalar suan.  Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Sierra’nın eşi Steven Sierra, “Ben ve kardeşim geçen hafta kaybolan eşim Sarai Sierra’ yı bulmak için Amerika’dan gelmistik. Konsolosluğa gidiyoruz. Eşimden en son geçen pazartesi sabahı, 21 ocakta haber aldık. Eve geleceğinden dolayı heyecanlıydı. 22 ocakta Amerika’ya dönmesi gerekiyordu. Olum haberi bizi kahretti  dedi.

Beyoğlu’nda 230 Euro vererek tek odalı ve eşyalı bir daire kiralayan Sarai Sierra’nın kayıp olduğunun ortaya çıkmasının ardından ailesi genç kadını bulabilmek için ABD’li yetkililerden yardım istemisti. Kadının bulunamaması üzerine New York Polisi, FBI yetkilileri Türk emniyet makamlarıyla irtibata geçti. Sarai Sierra’nın en son 19 ocakta Beyoğlu’nda görülmesi üzerine İstanbul polisi de geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan araştırmalarda Sarai Sierra’nın üç gün içerisinde iki farklı ülkeye giriş yaptıktan sonra tekrar Türkiye’ye döndüğü belirlendi.

Sarai, İstanbul’dayken Tarlabaşı’ndaki bir apartmanın bodrum katında kalıyordu New York, Staten Island’da düzenlenen duygusal bir basın konferansında göz yaşlarına boğulan Sarai’nin annesi Betzaida Jimenez, “Kızımı canlı görmek istemiştim. Fakat en azından bir sonuç aldık. En azından O’nu buldular,” şeklinde konuştu. Pazartesi günü Sarai’nin cenazesini teslim alan kocası ve kardeşi cenazeyi İstanbul’daki bir kiliseye götürdüler.

Steven son birkaç günü karısının cesedini teşhis etmek, olaya dair polislerle konuşmak ve konuya ilişkin evrak işleri doldurmak gibi korkunç yükümlülüklerle geçirdi.
Last modified onSaturday, 06 May 2017 10:07