New York Belediye Baskani Kahvaltida T

Image Pazartesi, 24 Mayıs 2010 - New York – Ali Cinar - New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, 29'uncu Türk Günü'nü kutladı. Başkan Bloomberg göreve başlamasının 9'uncu yılında ilk kez Türk Günü etkinliklikleri kapsamında kahvaltı toplantısına katılarak bir ilke imza attı. Manhattan'daki Şip Şak Restaurant'ta Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Kaya Boztepe tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan Bloomberg, Türk Günü nedeniyle Türk toplumuyla bir araya gelmekten duyduğu mennuniyeti dile getirdi. Kahvaltıya, Washington Büyükelçisi Namık Tan, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ile Türk toplumunun önde gelen isimleri katıldı. Bloomberg, New York şehrinde yaşayan Türkler arasında birçok arkadaşı olduğunu söyledi. Bloomberg, aralarında Rahmi Koç ve rahmetli Ahmet Ertegün gibi bir çok arkadaşı olduğunu belirterek daha önce Ertegün ile birlikte gittiği Türkiye'ye hayran kaldığını anlattı.

RAHMİ KOÇ'TAN, DENİZALTISI OLAN TÜRK ARKADAŞIM DİYE BAHSETTİ

Rahmi Koç ile yakın dostluklarını vurgulayan Bloomberg, Koç'tan "Denizaltısı olan Türk arkadaşım" diye bahsetti. Ertegün ile çok iyi dostlukları olduğunu belirten Bloomberg "Eşi Mika ile hala görüşüyoruz" dedi. Türkiye'nin aynı zamanda ABD ve İsrail'in müttefiki olduğunu vurgulayan Bloomberg, önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşüne katılma sözü verdi.

AYDA ELİME 93 SENT GEÇİYOR

Bloomberg, New York gibi çok yoğun olan bir kenti yönetmekten çok haz aldığını belirterek, Türk Günü Etkinliklerini kutlamak için geldiği kahvaltıdan sonra İsrail Günü Yürüyüşüne katılacağını söyledi. Bloomberg "Bu yoğun tempo hep bu şekilde sürüyor" dedi. Bloomberg maaşı konusundaki esprili soruyu, "Ayda bir dolar maaş alıyorum. Sosyal sigorta için kesilen paradan sonra elime net 93 sent kalıyor" şeklinde yanıtladı

Last modified onSaturday, 06 May 2017 10:07