Ermeni Yalanlarina Son Mitingi

Image Ali Cinar- New York - Amerika’nın en aktif dernekleri arasında olan Young Turks-Genç Türkler Derneği’nin düzenleyeceği “Ermeni Yalanlarına Son ve Şehitlerimizi Anma”Mitingi, 24 Nisan 2010 Cumartesi günü 12.00 pm ile 5.00 pm arasında yapılacağı açıklandı.

Her yıl olduğu gibi Times Square meydanına yakın, 42ci sokak ve 7ci cadde arasında yapılacağını belirten Genç Türkler Derneği’nin Kurucu Başkanı Tulga Tekman, büyük bir katılımla programı yapacaklarını belirtti.

Amerikadaki Türk Toplumumuzun birlik ve beraberlik içinde Ermeni Yalanlarına Hayır diyerek, milli davasına sahip çıkması gerektiğini belirten Tekman, gerçekleri tüm dünya kamuoyunun bilmesinin şart olduğunu sözlerine ekledi. 24 Nisan gününün Türk  bayragi altında toplanıp,beraberce tek bir yürek ve tek bir yumruk olarak hareket etme günü olduğunu ifade eden Tekman, Başkan Obama’nın ,Ermenistana vereceği mesajtan önce mitingin yapılmasının önemine dikkat çekti.

Sözde soykırım tasarısının komitede kabul edilmesinden sonra,Ermeni Diasporasının güç kazanarak,iyice şimartildiğini dile getiren Tekman, Türkler üzerindeki baskının daha da arttığını , iç ve dış düşmanların her türlü engellemelerine rağmen, NYPD-New York Polis Departmanından, büyük çabalarla iznin alındığını belirtti.Başkan Yardımcısı Cenk Coktosun’nun katılacak dernekler ile temasta olduğunu ve New York çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın 24 Nisan mitingine katılması için büyük çaba sarfedildiğini açıkladı. TASFO dahil olmak uzere, yaklaşık 20ye yakın derneğimizin desteği var diyen Tekman, Ermenilerin tarih boyunca Türklere ve Azerilere yaptığı insanlık dışı zulmü ve katliamları, tüm Amerikan Kamuoyuna izlettireceklerini söyledi. İlk defa hiç bir yerde yayınlanmamış video gösterilerinin olacağını belirten Tekman, programa bir cok süpriz konuşmaci katilacagini dile getirdi.

Kurucu Başkan Tekman, bu sene katılımcılar arasında, Özbekistan,Doğu Türkistan,Türkmenistan,Uygur ve Kırım Türklerininde destek vereceğini ve Azerbaycan Milli Güvenlik Bakanlığından bir grup yetkilininde programda olacağını belirterek, tüm vatandaşlarımızı mitinge bekliyoruz cagrisinda bulundu.

Ermeni Terör Örgütü ASALA tarafından katledilen diplomatlarımız ve aileleri içinde saygı duruşunda da bulunacağız diyen Tekman, “Sözde Ermeni Soykırımına Hayır” ,’Arşivler Açılsın”, ‘Yalana Son” gibi birçok pankartın hazırlandığını bildirdi.
 
April 20 2010

Last modified onSaturday, 06 May 2017 10:07