Kongre

Image Monday, 29 March 2010 - Ali Cinar - New York - Türk Dostluk Grubu üyesi New York Milletvekili ve Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komite Üyesi Michael McMahon, New York’ta Türk toplumu ile bir araya geldi. Ali Baba Teras restoranında yapılan programda konuşma yapan McMahon, Türk-Amerikan ilişkilerine çok önem verdiğini ve sözde Ermeni soykırımı konusunda Dış İlişkiler komisyonuna gelen tasarıya hayır oyu verdiğini hatırlattı.

Türkiye'nin ABD'nin en iyi müttefiklerinden ve dost ülkelerden biri olduğunu belirten McMahon, Türkiye’nin Kore savaşındaki desteğinin asla unutulamayacağını belirtti. "Bulunduğum bölgede sizlerin desteğine ihtiyacım var," diyen McMahon’a, program sonunda ufak bir sürpriz yapıldı. McMahon’a, Lenny Prince tarafından Staten Island’ın sembollerinden olan ufak bir metal gemi takdim edildi
 
Yunan ve Ermeni Lobisi, Türk Toplantısını Çekemedi
Türk Dostluk Grubu üyesi New York Milletvekili ve Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komite Üyesi Michael McMahon’un Türk toplumu ile New York’ta buluşacağını öğrenen Yunan ve Ermeniler, ellerinde bayrak ve sözde Ermeni soykırımı ile ilgili pankartlarla birlikte toplantının yapıldığı yerde bir protesto gösterisi gerçekleştirdiler..NYPD olay yerine gelerek, kontrolu sagladi.
Ellerinde Kıbrıs Rum Kesimi bayrakları ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yoktur yazılı pankartlar taşıyan grup, New York Polis Departmanı tarafından dikkatle izlendi. Kongre üyesi McMahon'un Türk toplumuna verdiği desteği hazmedemeyen Yunan ve Ermeni protestoculardan oluşan grup, milletvekilinin toplantıdan çıktığını farkına varmadıklarını anlayınca çılgına döndü.
Sözde Ermeni soykırımı tasarısına hayır diyerek, konunun tarihçiler tarafından tartışılması gerektiğine işaret eden McMahon’a sahip çıkan Türk toplumu üyeleri, politikacıya verilen desteğin artarak devam edeceğinin altını çizdiler.


Last modified onSaturday, 06 May 2017 10:07